کتاب آموزش پرورش و تکثیر گیاهان آپارتمانی اولین کتابی است که قصد دارم به مخاطبانم معرفی کنم. این کتاب را بعد از جستجوی چند ساعته در کتابفروشیهای میدان انقلاب انتخاب کردم و با مطالعه چند صفحه از آن، ترغیب به خرید شدم. در ادامه سعی میکنم کتاب آموزش پرورش و تکثیر گیاهان آپارتمانی اثر استاد بنی هاشمی را به شما عزیزان به طور مفصل معرفی کنم.

مولف کتاب آموزش پرورش و تکثیر گیاهان آپارتمانی استاد حسن بنی هاشم

مولف کتاب آموزش پرورش و تکثیر گیاهان آپارتمانی استاد حسن بنی هاشم هستند .

آقای حسن بنی هاشم از کارشناسان وزارت جهاد کشاورزی و استاد بسیاری از کلاسهای ویژه پرورش گلها و گیاهان آپارتمانی هستند.

استاد حسن بنی هاشمی سرپرستی چند گلخانه بزرگ کشور را عهده دار بوده اند و در زمینه ایجاد نمایشگاه های گل و گیاه در سطح پایتخت با شهرداری تهران همکاری تنگاتنگ و طولانی داشته اند. ویژگی بارز این کتاب مربوط به پیوند تجربیات علمی و نظری ایشان در تکثیر پرورش و نگه داری گیاهان در داخل آپارتمان می باشد که خود حاصل سالها تلاش و تدریس وی و الهام گرفته از خواسته‌های مردم در این مورد خاص می باشد که با توجه به آب و هوای کشورمان تدوین و تنظیم گردیده است. 

فهرست مطالب کتاب آموزش پرورش و تکثیر گیاهان آپارتمانی

فصل اول 

آشنایی با مولف، مقدمه، پیشگفتار، گپی خودمانی

 فصل دوم 

 آشنایی با حالات و احوالات گیاهان آپارتمانی  تاریخچه پیدایش گیاهان آپارتمانی تاریخچه نامگذاری گیاهان آپارتمانی

 فصل سوم 

 راهنمایی در مورد خرید گیاه،  انتخاب گیاهان آپارتمانی،  روش حمل گیاهان آپارتمانی

 فصل چهارم 

 تعریف گیاه آپارتمانی ، شرایط نگهداری گیاهان آپارتمانی، هوای مورد نیاز، نور، آبیاری، درجه حرارت و رطوبت هوا ، کود ، خاک گلدان ، تعویض گلدان ، تمیز کردن و براق نمودن برگها    

فصل پنجم 

 تکثیر ، روشهای تکثیر ، رعایت نکات لازم جهت قلمه زدن گیاهان در آپارتمان ، روش ویژه قلمه زنی در آپارتمان ، روش قلمه زنی ساقه ای ، روش تکثیر گیاه با برگ و دمبرگ ، تکثیر بگونیا رکس از طریق برش رگبرگهای آن ،  تکثیر بگونیا رکس از طریق برش قطعه ای از برگ آن، تکثیر سانسوریای سبز با برش قطعه ای،  تکثیر از طریق ریشه ، تکثیر از طریق پاجوش ها و تنه جوش ها ،  تکثیر از طریق ریشه های نابجا ، روش خوابانیدن هوایی ،  روش خوابانیدن زمینی ، روش تکثیر با بذر ، روش نگهداری و پرورش گیاهان آپارتمانی در آب  

فصل ششم

آفات ، رایج ترین آفات و بیماری های گیاهان آپارتمانی ، برخی از مشکلات گیاهان آپارتمانی ، کمبود مواد غذایی ، چند نکته در مورد استفاده از سموم

فصل هفتم

نگهداری گیاهان آپارتمانی در هنگام مسافرت ، گیاهان هم دارای احساس و عاطفه هستند ، گیاهان از موسیقی آرام لذت می برند،  آیا گیاهان آپارتمانی حرف هم میزنند؟

 فصل هشتم 

 معرفی رایج ترین گیاهان آپارتمانی و آموزش نگهداری آنها 

 فصل نهم 

 تهیه و نگهداری بامبو لاکی 

 فصل دهم 

 با دنیای شگفت انگیز کاکتوسها آشنا شوید 

 فصل یازدهم 

 طریقه کاشت و نگهداری تراریوم 

ویژگیهای کتاب آموزش پرورش و تکثیر گیاهان آپارتمانی از نظر نویسنده مقاله

مهمترین عنصری که در نگارش یک کتاب باید در نظر گرفته شود، احترام به خواننده است که از نظر بنده درمورد این کتاب صدق می کند. کتاب آموزش پرورش و تکثیر گیاهان آپارتمانی در نگاه اول با وجود تصاویر و صفحات با کیفیتی که دارا می باشد؛ بسیار جذاب به نظر می آید.

نگارش این کتاب به زبان ساده و با قلم یک معلم انجام گرفته است و برای عموم قابل استفاده است.

مطالب مفصل و به دور از کم گویی و اضافه گویی بیان شده است. همپچنین مطالب و نوعنگارش به روشنی مشخص می کند که نویسنده در حوزه گیاهان آپارتمانی متخصص است.

از تصاویر واقعی استفاده شده است و سعی شده از کپی برداری خودداری شود.

حرف آخر

پیشنهاد می شود اگر به پرورش گیاهان آپارتمانی علاقه مند هستید و در پی منبعی برای آموزش هستید، مطالعه کتاب آموزش پرورش و تکثیر گیاهان آپارتمانی اثر استاد حسن بنی هاشمی را از دست ندهید.

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هزینه ارسال رایگان شد

هزینه ارسال بدون افزایش قیمت محصول، رایگان شد.
خیالتان راحت گیاه شما صحیح و سالم به دستتان خواهد رسید
www.sarchenar.com
مژده به دوستداران گل و گیا
close-link
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم