سالم نگه داشتن گیاهان آپارتمانی نیازی به انگشت شست سبز ندارد. اگر می دانید که به دنبال چه چیزی بگردید ، می توانید علائم اولیه آفات گیاهان را تشخیص داده و قبل از تشدید مشکلات، مداخله کنید.
با دانستن شکل ظاهری یک گیاه سالم خانگی شروع کنید : ساقه های قوی که دارای برگهایی غیر پژمرده و خوش رنگ و دارای شکلی ثابت هستند. اگر مشاهده کردید که گیاهی از این ظاهر دور است ، بیشتر بازرسی کنید.

در محیط خانه ، آفات گیاهان خانگی به دلیل کمبود شکارچیان طبیعی برای کنترل حشرات، به سرعت تکثیر می شوند. حداقل به صورت هفتگی ، گیاهان را از نظر وجود حشرات بررسی کنید.

علائم وجود حشرات به عنوان آفات گیاهان

تغییر در رنگ یا بافت برگ می تواند مشکل حشرات را نشان دهد. در صورت وجود حشرات برگها ممکن است لکه دار یا زرد شوند. همچنین برگها ممکن است خراب و بد شکل شوند ، اغلب به نظر می رسد جمع یا خورده شده باشند. شما ممکن است نوار پارچه ای را که در امتداد سطح زیر برگ یا محل اتصال برگ به ساقه قرار دارد ، مشاهده کنید.

برخی از حشرات ماده ای به نام عسلک ترشح می کنند که باعث غیرمعمول شدن برگها و چسبندگی برگها می شود. عسلک همچنین باعث ایجاد لکه های دوده در برگ ها می شود و لکه های سیاه ایجاد می کند. غالباً عسل روی سطح مجاور می ریزد و روی آنها را با یک لایه چسبنده پوشانده است.

به دنبال حشرات کمین کرده در زیر برگ ها باشید ، که در امتداد برگهای جدید جمع شده یا جسورانه در محل ساقه ها و برگ ها قرار گرفته باشند. ذره بین با قدرت 10 می تواند به تشخیص شما کمک کند.

کدام حشرات جزء آفات گیاهان هستند

برخی علائم نشانگر ورود حشرات خاص است. از این راهنما برای ردیابی مهاجم خود استفاده کنید.

شته

حشرات کوچک به رنگ سبز ، زرد ، سیاه یا سفید. تغذیه باعث تولید عسلک روی برگها و در نتیجه برگها زرد و یا خراب می شوند. شته ها به سرعت تولید مثل می کنند و در عرض چند روز می توانند به شدت به گیاه حمله کنند. در قسمتهای جدید گیاه به دنبال شته ها باشید.

کنه عنکبوتی

موجودات بسیار ریز (حتی اندازه سر سوزنی) که در شرایط خشک و گرم رشد می کنند. این نوع از آفات گیاهان در امتداد زیر برگ یا محل پیوستن برگها به ساقه ها جمع می شوند. تغذیه باعث ایجاد لکه روی سطح برگ می شود و باعث می شود گیاهان کمرنگ به نظر برسند. با هجوم شدید تار و پود تشکیل می دهد و به راحتی قابل تشخیص است. ریشه کن کردن کنه عنکبوتی سخت است.


حشره آرد آلود

حشرات کوچک و پنبه مانند که به راحتی قابل مشاهده هستند که بیشتر در ساقه ها یا قسمت های زیرین برگ مشاهده می شوند. تغذیه باعث تولید عسلک و ایراد در رشد گیاه می شود. کنترل این حشرات هنگام زیاد بودن اعداد، دشوار است. گیاهان آلوده را برای محدود کردن گسترش آفت، جدا کنید.

حشرات فلسی

حشرات ساکن و مکنده با پوشش هایی مانند پوسته که به طور معمول در ساقه ها و زیر برگ ها جمع می شوند ، اما می توانند در سطوح برگ ظاهر شوند. تغذیه باعث توقف در رشد گیاه و ایجاد عسلک می شود. کنترل این حشرات سخت است.

مگس سفید

این گونه از آفات گیاهان شباهت زیادی به پروانه های سفید دارند و هنگام ایجاد مزاحمت برای گیاهان آلوده ، اطراف آنها بال می زنند. آنها از قسمتهای زیرین برگ تغذیه می کنند و عسلک تولید می کنند. رشد کلی گیاه متوقف می شود. برگها زرد می شوند و می میرند.

چگونه از آفات گیاهان جلوگیری کنیم

با انجام چند مرحله ساده ، آفات گیاهان ناشی از حشرات را به حداقل برسانید.

  • هر بار آبیاری گیاهان را با دقت بازرسی کنید.
  • برگ گیاهان را مرتباً تمیز کنید. گرد و غبار می تواند حشرات یا تخمها را پناه دهد. از گردگیر استفاده نکنید زیرا به راحتی حشرات یا تخمها را پخش می کند. برگها را با اسفنج مرطوب پاک کنید یا گیاهان را با آب اسپری کنید.
  • شرایط ایده آل رشد را فراهم کنید. هیچ چیز مانند یک گیاه سالم حشرات را دور نمی کند.

ترجمه مقاله : Houseplant Pests: What To Look For

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

blank

هزینه ارسال 
شهرستان: 30,000 تومان
(پست سفارشی)
تهران: 25,000 تومان
(زیر 24 ساعت)
سفارشات تهران
بالای 200 هزار تومان (رایگان) 

فروشگاه سرچنار
close-link
0
blank