قارچ و باکتری باعث از بین رفتن گیاه می شوند. به منظور جلوگیری از این امر ، بیشتر باغبانان از ترکیب شیمیایی معروف به پراکسید هیدروژن استفاده می کنند. این به این دلیل است که این ترکیب شیمیایی دارای چندین مورد مناسب و عاری از هرگونه مواد شیمیایی سمی است. بیایید برخی از مهمترین موارد استفاده از پراکسید هیدروژن برای گیاهان را بررسی کنیم.


۱- پراکسید هیدروژن ریشه ها را نجات می دهد

اکنون بیشتر مردم فکر می کنند که آبیاری بیش از حد گیاه به رشد سالم آن کمک می کند. این مفهوم درست نیست. وقتی آبیاری بیش از حد ایجاد می شود ، ریشه گیاهان خفه می شوند. این کمبود اکسیژن باعث می شود ظرف ۲۴ ساعت گیاه شما از بین برود.

برای جلوگیری از این مسئله ، یک چهارم پراکسید هیدروژن را در یک لیترآب مخلوط کنید. اکسیژن موجود در پراکسید هیدروژن به گیاه کمک می کند تا اکسیژن لازم را تأمین کند و ریشه ها خفه نمی شوند. از این رو گیاه زنده خواهد ماند و نمی میرد.

۲- پر اکسید هیدروژن گیاه را در مقابل عفونتها مقاوم می کند

یکی از مهمترین موارد استفاده از پراکسید هیدروژن برای گیاهان به عنوان یک قاتل بزرگ قارچ شناخته می شود. پراکسید هیدروژن به همان روش روغن چریش عمل می کند. H202 بدون اینکه برتی گیاه مضر باشد، قارچ را از بین می برد و رشد را محدود نمی کند. با کمک H202 ، گیاهان در مقابل قارچ ایمن می شوند.

۳- پر اکسید هیدروژن در سالم سازی جوانه ها کمک می کند

باغداران همیشه با نهالهای جوان مشکل دارند. آنها اکثرا قبل از رشد از بین می روند. این به این دلیل است که عوامل بیماری زا آنها را قبل از شروع رشد، از بین می برند. برای کاهش این مسئله ، مقداری H202 مصرف کنید و دانه ها را با دمای معتدل ۶۰ درجه سانتیگراد بکارید.

۴- پر اکسید هیدروژن جوانه زنی بذر تسریع می شود

دانه های جدید به مقدار کافی اکسیژن نیاز دارند. اکسیژن اضافی به جوانه زنی سریع دانه ها کمک می کند. برای شروع فرآیند ، تنها کاری که باید انجام دهید نصف ظرف آب را (مثال یک لیتر آب) پراکسید هیدروژن بریزید به بذر اضافه کنید سپس بگذارید بذر به مدت ۳۰ دقیقه گرم شود

۵- به گندزدایی گلدان ها ، خانه های کشاورزی و ابزار کمک می کند

از عمده ترین کاربردهای پر اکسید هیدروژن، خواص ضد باکتریایی آن است. این ترکیب شیمیایی برای ضد عفونی ابزار در آزمایشگاه و همچنین ضد عفونی ظروف ، سینی های موجود در آزمایشگاه ها استفاده می شود. برای اینکه گیاه خود را از قارچ عاری کنید، آن را در H202 فرو ببرید.

۶- پر اکسید هیدروژن به کود دهی گیاه کمک می کند

پر اکسید هیدروژن منبع اکسیژن است، هنگامی که یک گیاه در این ترکیب شیمیایی غوطه ور می شود ، این بدان معنی است که اکسیژن اضافی به روش های خاصی به گیاه کمک می کند. اکسیژن اضافی باعث جذب بیشتر مواد معدنی و مواد مغذی گیاه به منظور ایجاد کود می شود ، در یک کاسه مقداری آب و مقداری H202 قرار دهید. پس از اتمام ، محلول را در اطراف گیاهان پخش کنید.

۷- هیدروپونیک و آکواپونیک

به منظور حفظ سیستمی که با آکواپونیک (سیستم پرورش آبزیان، که در آن زباله های تولید شده توسط ماهیان پرورشی یا سایر آبزیان مواد مغذی را برای گیاهانی که به صورت هیدروپونیک رشد می کنند تأمین می کنند که به نوبه خود آب را تصفیه می کنند.) و هیدرونیک (سیستم خنک کننده یا گرمایش که در آن گرما با استفاده از آب در گردش انتقال می یابد.) سروکار دارد. شما باید مقداری از این ترکیب شیمیایی را مخلوط کنید. ریشه های گیاه که در آب وجود دارد، با استفاده از هیدروژن اضافی و ریشه گیاهان آبزی تقویت خواهند شد. این را می توان یکی از بزرگترین کاربردهای هیدروژن پراکسید برای گیاهان دانست.

حال ممکن است فکر کنید که چرا نباید از ترکیب شیمیایی دیگری به جای H202 استفاده شود. خوب ، یک توضیح ساده در مورد آن وجود دارد. این ترکیب شیمیایی هیچ نوع پسماند سمی بر جای نمی گذارد. بنابراین ، این می تواند بیش از هر ترکیب دیگری برای گیاهان آبزی مفید باشد.

۸- پر اکسید هیدروژن باعث دور کردن حشرات می شود

بیشتر باغبانان از این ترکیب شیمیایی در باغ خود استفاده می کنند. دلیل این امر این است که پر اکسید هیدروژن به از بین بردن حشرات و قارچ هایی که به گیاه حمله می کنند، کمک می کند. شپشها، مگس های خانه ، حشرات مکنده شیره، از مواردی هستند که با مکیدن شیره گیاه، آن را از بین می برند. بنابراین، هنگامی که از این ترکیب شیمیایی استفاده می شود، اثر اکسیدان گیاه باعث از بین رفتن این حشرات می شود و محیط را ایمن نگه می دارد.

۹- پر اکسید هیدروژن پوسیدگی باکتریایی را می تواند از بین ببرد

هنگامی که باکتریها گیاهان را آلوده می کنند ، به سرعت تمایل پیدا می کند تا گیاه را فاسد کنند. هنگامی که از پر اکسید هیدروژن استفاده می شود ، می توان چنین انتشار باکتری ها را متوقف کرد. وقتی چیزی برای کنترل باکتری ندارید ، در این صورت بافت های گیاه دچار کبودی و بریدگی می شوند.

اکنون برای متوقف کردن باکتری ها ، می توانید گیاه را در H202 غوطه ور کنید. اگر گیاه قبلاً تحت تأثیر باکتری ها قرار گرفته باشد ، باید محلول را با پر اکسید هیدروژن و آب درست کنید و آن را روی قسمتهای تحت تأثیر گیاه بپاشید.

۱۰- به عنوان قاتل علف های هرز به خوبی عمل می کند

بیشتر باغبانان در ایالات متحده معتقدند که تنها ۵ درصد پر اکسید هیدروژن می تواند برای از بین بردن علف های هرز کافی باشد. اکنون بیشتر مردم از این ترکیب شیمیایی استفاده می کنند زیرا فاقد هرگونه مواد شیمیایی سمی هستند.

مواد شیمیایی سمی معمولاً به منظور از بین بردن علف های هرز در محصولات تجاری یافت می شود. ترکیب شیمیایی پر اکسید هیدروژن را مستقیماً روی علف های هرز قرار دهید. بهترین زمان برای این کار هنگام تابش آفتاب یا اواخر شب است. این احتمالاً بهترین روش برای از بین بردن علفهای هرز است.

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هزینه ارسال رایگان شد

هزینه ارسال بدون افزایش قیمت محصول، رایگان شد.
خیالتان راحت گیاه شما صحیح و سالم به دستتان خواهد رسید
www.sarchenar.com
مژده به دوستداران گل و گیا
close-link
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم