پرورش گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم آبی مناسب افرادی است که به طور دائم نمی توانند از گیاهان خود محافظت کنند اما علاقمند به نگهداری گل و گیاهان در خانه می باشند. گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم آبی دارای اندام های گوشتی برای ذخیره و تجمع آب هستند که در شرایط بحرانی باعث مقاومت آنها در برابر کمبود آب می شوند. گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم آبی در مقایسه با گیاهان آب دوست، نیاز آبی کمتری دارند و خاک آنها نباید به مدت طولانی خشک بماند.

لیستی از انواع گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم آبی

کاکتوس ها (Cactus)

در بین گیاهان مختلف کاکتوس ها یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم آبی هستند در صورت کمبود آب سریع از بین نمی روند و همچنان سبز می مانند. علاوه بر آن کاکتوس ها برای رشد به گلدان بزرگتری هم نیاز ندارند و بهتر است آنها را بسته به اندازه ای که دارند در گلدان های کم عمق بکارید. لذا اگر در منزل خود فضای کافی برای نگهداری گیاهان ندارید با مراقبت از این گیاهان کم توقع و کوچک می توانید زیبایی را به منزل خود بیاورید.

گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم آبی

سانسوریا (Snake Plant)

گیاه سانسوریا علاوه بر اینکه جز گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم آبی محسوب می شود، در رده گیاهان سایه پسند نیز قرار می گیرد. همچنین در تصفیه هوای محیط نگهداری موثر است. سانسوریا برای افرادی که مبتدی در پرورش گل و گیاهان هستند، مناسب است. این گیاه همیشه سبز برای رشد به خاک قلیایی نیاز دارد.

گیاه آپارتمانی سانسوریا و شرایط نگهداری

سرخس لانه پرنده

سرخس لانه پرنده زیستگاه اصلی این گیاه هاوایی و اقیانوس آرام می باشد برای همین محیط های گرم و مرطوب مناسب برای نگهداری آن هستند. درجه حرارت لازم برای رشد سرخس لانه پرنده ۶۸-۸۰ درجه فارنهایت است. این گیاه نسبت به تغییرات ناگهانی دما حساس می باشد. همچنین، در قسمت بالایی سرخس لانه پرنده یک قسمتی فنجان یا لانه مانند وجود دارد که از آب دادن به آن قسمت خودداری کنید زیرا باعث پوسیدگی و از بین رفتن گیاه می شود.

گیاه سرخس لانه پرنده

سیکاس

گیاه سیکاس جز گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم آبی و خشکی است. این گیاه بومی استرالیا، هند و چین می باشد. بهترین دما برای نگهداری آن در منزل ۱۶-۲۴ سانتی گراد است. در ماه های سرد سال بهتر است برای جلوگیری از سرمازدگی با پلاستیک آن را بپوشانید. هر هفته یکبار گلدان آن را بچرخانید تا نور به همه قسمت های آن برسد. ترکیب ماسه، رس و خاک برگ برای گلدان سیکاس مناسب است. به دلیل سمی بودن، این گیاه را دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی قرار دهید.

گیاه آپارتمانی سیکاس

لیندا

لیندا، در برابر کم اّبی سازگار است. ساقه های ضخیم آن با ذخیره آب باعث مقاومت لیندا در شرایط کم آبی می شوند. با اینکه گیاه لیندا تا دمای ۵ درجه سانتی گراد را می تواند تحمل کند اما بهترین دما برای نگهداری آن ۱۸-۲۵ درجه سانتی گراد می باشد. کنه قرمز یکی از مهم ترین آفاتی است که با ایجاد لکه های قرمز بر روی برگ های لیندا، می تواند به آن آسیب برساند. در این صورت، مقداری آب را با چند قطره مایع ظرفشویی مخلوط کنید و بر روی لکه های قرمز اسپری نمایید.

گیاه لیندا ، شرایط لازم برای نگهداری و تکثیر

گل ارکیده

ارکیده: ارکیده ها یکی از زیباترین گیاهان آپارتمانی مقاوم به کم آبی که می توانند نسبت به کمبود آب مقاومت نشان دهند ولی نسبت به خشکی کامل خاک حساس هستند. از ریختن آب بر روی گل های ارکیده خودداری کنید زیرا باعث از بین رفتن گل های می شود. ارکیده ها گیاهانی چند ساله و غیر سمی که برای رشد به نور غیر مستقیم خورشید نیاز دارند. ایده آل ترین دما برای نگهداری این گیاه ۱۲-۲۸ درجه سانتی گراد است. دمای بیشتر از ۳۰ درجه سانتی گراد منجر به کرک دار شدن ارکیده می شود. ساقه های این گیاه باریک هستند که می توانید از یک قیم نگهدارنده برای آن استفاده نمایید.

گل ارکیده و شرایط لازم برای نگهداری آن
مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هزینه ارسال رایگان شد

هزینه ارسال بدون افزایش قیمت محصول، رایگان شد.
خیالتان راحت گیاه شما صحیح و سالم به دستتان خواهد رسید
www.sarchenar.com
مژده به دوستداران گل و گیا
close-link
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم