یک راه عالی برای آوردن طراوت و رنگ به منزل مسکونی یا آپارتمان خود، استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون می باشد. در مورد خانه، مخصوصا خانه های آپارتمانی وجود یک گل زیبا ضروری است، یک روش آسان و مقرون به صرفه برای زیبا جلوه دادن محیط خانه و خارج کردن خانه از یک حالت کسل کننده، کافی است سراغ زیباترین گیاهان آپارتمانی بروید، و رنگ خانه خود را تغییر دهید. در اینجا نام تعدادی از زیباترین گیاهان آپارتمانی را مشاهده کرده و با خصوصیات آنها آشنا می شوید و از این طریق می توانید مناسب ترین گل مورد نظر خود را بیابید.

لیستی از زیباترین گیاهان آپارتمانی

درختچه برگ انجیر (Ficus Lyrata): یک درخت با برگ های کمانچه ای و دارای شاخ و برگ سبز خیره کننده است. به طور معمول از آن به عنوان یک گلدان خانگی استفاده می شود و مناسب برای تزئین دکوراسیون منزل است و مراقبت از آن کاری بسیار آسان است.

گیاه طاووس (Genisteae) : طاووس گیاهی گلدار از خانواده باقلائیان است. این گیاه دارای برگ های سبز تیره می باشد، روی برگ ها الگوی سفید رنگ، شکلی مانند پر ایجاد می کند. این گیاهان برای حیوانات خانگی ایمن و غیر سمی هستند. از گل های زرد رنگ این گیاه زینتی در تولید رنگ زرد نیز استفاده می کنند.


بنفشه آفریقایی (African violets): بنفشه آفریقایی یکی از زیباترین گیاهان آپارتمانی که در رنگ و گونه های زیادی موجود می باشد. این گیاه دوازده ماه در سال به طور مداوم شکوفه می دهد. بنفشه آفریقایی گیاهی نور دوست است ولی باید در تماس غیر مستقیم با نور خورشید قرار بگیرد. گیاه را زمان آبیاری کنید که سطح خاک رویی خشک باشد. هنگام آبیاری سعی کنید آب با برگ های آن در تماس نباشد چون باعث ایجاد لکه های قهوه ای رنگ بر روی برگ ها می شود. برای تکثیر بنفشه آفریقایی می توانید از روش قلمه برگ استفاده نمایید.


آنتوریوم (Anthurium andraeanum): گیاه آنتوریوم در ماه های سرد به یکبار آبیاری در هفته نیاز دارد. این گیاه را در تماس مستقیم خورشید قرار ندهید. اواخر بهار تا تابستان زمان گلدهی آنتوریوم می باشد. این گیاه در رنگ های مختلف صورتی، قرمز، بنفش و سفید موجود هستند. مناسب ترین دمای نگهداری گیاه ۱۵-۳۰ درجه سانتی گراد است. همچنین در صورت تمایل برای تکثیر آنتوریوم می توانید از روش های تقسیم بوته و کاشت بذر استفاده نمایید. دقت کنید که بعضی از زیباترین گیاهان آپارتمانی مانند آنتوریوم را به خاطر سمی بودن، باید دور از دسترس کودکان و حیوانات خانگی نگه داشت.


بنت قنسول یا پوینستیا (Poinsettia): بنت قنسول یکی از زیباترین گیاهان آپارتمانی که به گل کریسمس نیز شهرت دارد. چون در بعضی نقاط دنیا به عنوان هدیه استفاده می شود. این گیاه بومی مناطق گرمسیری می باشد. برای رشد بهتر به نور مستقیم خورشید نیاز دارد. بازه دمایی ۱۵-۲۵ درجه سانتی گراد ایده آل ترین دما برای نگهداری بنت قنسول است.


کالانکوآ (Kalanchoe): این گیاه گلدار که جزء زیباترین گیاهان آپارتمانی محسوب می شود، بومی مناطق خشک است. کالانکوآ گیاهی روز کوتاه که اکثرا در ماه های پاییز و زمستان به بازار ارائه می شود. برای جلوگیری از بیماری پوسیدگی ریشه گیاه را زمانی آبیاری کنید که خاک رویی گلدان خشک شده باشد. در صورت مشاهده شاخ و برگ های پژمرده بر روی گیاه آنها را قطع نمایید تا گیاه سر سبز تر و شاداب تر شود.

استرپتوکارپوس (Streptocarpus): یکی از زیباترین گیاهان آپارتمانی که در صورت مساعد بودن شرایط برای رشد و ادامه حیات به طور منظم به مرحله گلدهی می رود. گل های این گیاه در رنگ های سفید، بنفش، قرمز و صورتی می باشد. در ماه های گرم مناسب ترین دما برای آن ۲۰-۲۵ درجه سانتی گراد و در ماه های سرد سال ۱۵-۲۰ درجه سانتی گراد می باشد. قلمه برگ و تقسیم بوته از رایج ترین راه های تکثیر این گیاه زینتی هستند.


مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هزینه ارسال رایگان شد

هزینه ارسال بدون افزایش قیمت محصول، رایگان شد.
خیالتان راحت گیاه شما صحیح و سالم به دستتان خواهد رسید
www.sarchenar.com
مژده به دوستداران گل و گیا
close-link
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم