گیاهان آپارتمانی مقاوم به گرما را باید از بین گیاهانی انتخاب کنیم که در مقابل نور خورشید دوام داشته و سبز و مرطوب می مانند. گیاهانی که در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری رشد می کنند، گزینه های خوبی برای نگه داشتن در آپارتمان یا اتاق محل کار می باشند، در واقع این گیاهان نه تنها به شرایط گرما مقاوم هستند، بلکه برای رشد به گرما نیاز دارند.

گیاهان آپارتمانی مقاوم به گرما را بیشتر بشناسیم

بیشتر گیاهان خانگی در دمای بین 60 تا 75 درجه فارنهایت (15 – 24 درجه سانتی گراد) رشد می کنند. تعداد کمی از گیاهان به مقدار کمتری از گرما نیاز دارند و تعدادی دیگر نیاز به گرمای زیادی دارند، اما گیاهانی که در محدوده 24-15درجه سانتی گراد رشد می کنند، برای خانه ها و دفاتر مناسب تر هستند. روزهای گرم تابستان ممکن است باعث پژمردگی گل و گیاهان شود، اما تعدادی گیاهان آپارتمانی مقاوم به گرما وجود دارند که با استفاده از آنها می توانید همیشه گل و گیاه خوش رنگ و شاداب در محل زندگی و کار خود داشته باشید.

کروتون از جمله گیاهان آپارتمانی مقاوم به گرما است. کروتون ها با شاخ و برگ های رنگین خود، تنوع زیادی از رنگ ها را در هر فصلی از سال به فضاهای داخلی و گرم انتقال می دهند. این گیاه بومی مناطق گرمسیری بوده و در جنوب آسیا با رنگ ها و شکل های متفاوت رشد می کند. این گیاه خانگی در فضای داخلی اتاق تا ۴-۶ فوت می تواند رشد کند. میانگین دما برای رشدش ۶۵-۸۵ درجه فارنهایت می باشد، نیاز به رطوبت دائمی دارد و چندین بار در هفته باید آبیاری شود.

گیاه آپارتمانی کروتون وشرایط نگهداری

شاخ و برگ کروتون صاف و براق بوده و شکل برگ های آن شامل انواع فرفری، بلند و باریک، برگ بیضی و بلوطی شکل می باشد و از ترکیب رنگی قرمز، زرد، صورتی، سبز و نارنجی تشکیل شده است.

تعدادی از گیاهان آپارتمانی مقاوم به گرما

کالانچو یا کالانکوآ

کالانچو را می توانیم از زیباترین گیاهان آپارتمانی مقاوم به گرما نام ببریم. این گیاه، بومی آفریقا و ماداگاسکار است، یک گیاه شاداب و گلدار بوده و در مکان های داخلی و آفتابی و گرم خوب پرورش می یابد. کالانچو گلبرگ های کوچک و برجسته و به رنگ های روشن قرمز، نارنجی، زرد، سفید دارد، برگ های سبز تیره و گوشتی این گیاه باعث می شود، گلبرگ ها بیشتر خودنمایی کنند. هرچه محل آفتابی تر باشد، تولید گل کالانچو بهتر می شود. فقط در صورت خشک شدن خاکش به آب نیاز دارد.

گیاه آپارتمانی کالانکوآ مناسب برای افراد مبتدی

مرجان و افوربیا

از گیاهان آپارتمانی مقاوم به گرما گل و گیاه مرجان و افوربیا میلی را نباید فراموش کرد. بومی ماداگاسکار می باشد، دارای ساقه های خاردار شبیه به تاج خار است، و به همین دلیل به گل تاج خار نیز معروف می باشد. در یک مکان خشک، آفتابی و گرم در داخل خانه شکوفا شده و گل خواهد داد. نیاز آبی زیادی ندارد فقط وقتی خاک گلدان خشک شد، باید آبیاری شود.

آشنایی با گیاه آپارتمانی افوربیا و نحوه نگهداری آن

فیلودندرون

وقتی صحبت از گیاهان آپارتمانی مقاوم به گرما است از فیلودندرون باید نام ببریم. بومی مناطق گرمسیری آمریکای جنوبی بوده و در یک مکان سرپوشیده و گرم رشد می کند.
فیلودندرون، دمای بین 75-95 درجه فارنهایت با نور آفتاب غیرمستقیم را ترجیح می دهد، آب دادن زمانی لازم است که خاک خشک شود.

چگونه از گل فیلودندرون در خانه نگهداری کنیم؟

گیاه عنکبوتی

گیاه عنکبوتی یکی از گیاهان مقاوم به گرما است و پرورش آن بسیار ساده می باشد. گیاه عنکبوتی از جمله گیاهانی است که از سبد آویزان می شود. شاخ و برگ های بلندی به رنگ سبز روشن دارد و به سرعت ظرفی را که داخل آن قرار گرفته را با پوشش گیاهی پر می کند. این گیاه شرایط دمایی بین 75-90 درجه فارنهایت با نور غیر مستقیم دوست دارد.

گیاه گندمی(عنکبوتی) پرورش آسان در محیط های پوشیده

گیاه زاموفیلیا، درخت چتر یا شفلرا از دیگر گیاهان آپارتمانی مقاوم به گرما می باشند که با توجه به سلیقه هر فرد از این گیاهان می توان استفاده کرده و به فضاهای داخلی شادابی را هدیه داد.


مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
0
blank