گیاهان آپارتمانی مقاوم به گیاهانی گفته می شود که بتوانند در برابر شرایط مختلف دوام داشته باشند و به رشد و حیات خود ادامه دهند.

مشخصات ظاهری گیاهان آپارتمانی مقاوم

در صورتی که گیاهی خصوصیات زیر را داشته باشد جز گیاهان آپارتمانی مقاوم محسوب می شود.

  1. مقاوم به گرما و سرما: گیاهانی که نسبت به تغییرات ناگهانی دما مقاوم هستند و با دمای محل نگهداری سازگاری خوبی دارند.
  2. مقاوم در برابر کم آبی: گیاهی که مقاوم به کم آبی است دارای ساقه، ریشه و برگ های گوشتی است که با ذخیره آب در این قسمت ها می تواند در برابر کم آبی مقاومت کند.
  3. مقاوم به نور کم: گیاهانی که سایه دوست هستند. این گیاهان بدون قرار گرفتن در تماس مستقیم با نور خورشید هم می توانند برگ های جدید تولید کنند و همچنین رشد بهتر و بیشتری داشته باشند.

نمونه ای از گیاهان آپارتمانی مقاوم

برگ عبایی: این گیاه یکی از گیاهان آپارتمانی مقاوم است که در هر خاکی می تواند به خوبی رشد کند. علاوه بر آن برگ عبایی به آب و نور کمتری نیاز دارد. لذا به راحتی می توانید از آن نگهداری کنید.


گیاه سانسوریا: نام دیگر این گیاه زبان مادر شوهر است. گیاه سانسوریا مقاوم به هر هر محیط و شرایط است. در واقع به خاطر مقاومتش گیاهی سر سخت محسوب می شود. این گیاه به نور خورشید نیازی ندارد ولی در صورت تماس با نورخورشید رشد بهتری خواهد داشت. دمای مناسب برای نگهداری آن ۱۵-۳۰ درجه سانتی گراد است.


کاکتوس: کاکتوس ها به یکبار آبیاری در طول هفته نیاز دارند و در فصل های سرد سال باید فاصله بین رو آبیاری بیشتر شود. این گیاه هم باید در زیر نور غیر مستقیم خورشید قرار بگیرد چون نور مستقیم باعث سفید شدن رنگ آن می گردد.


بامبو لاکی: بامبو لاکی از دیگر گیاهان آپارتمانی مقاوم است که به خاطر آسان بودن شرایط نگهداریش، در بین مردم محبوب می باشد. گیاه بامبو لاکی برای محیط هایی که به نور خورشید دسترسی ندارند می تواند بهترین گزینه باشد. زیرا این گیاه در محیط تاریک همچنان سبز خواهد ماند و به رشد خودش ادامه می دهد. بهتر است آب گلدان لاکی بامبو را هر ۲-۴ هفته یکبار تعویض کنید. همچنین این گیاه نیازی برای رشد نیازی به خاک ندارد.


گیاه آلوئه ورا: آلوئه ورا جز گیاهان آپارتمانی مقاوم است که بیشتر مردم دنیا با آن آشنایی دارند. این گیاه علاوه بر اینکه می تواند به زیبایی منزل شما بیفزاید، در درمان زخم و سوختگی هم کاربرد دارد. گلدان گیاه را در کنار پنجره قرار دهید و به طور منظم آن را آبیاری کنید. در صورت رفتن به مسافرت دیگر نگران گیاه آلوئه ورا نباشید، به خاطر بافت گوشتی که دارد پژمرده نخواهد شد.


بنفشه آفریقایی: این گیاه مانند دیگر گیاهان آپارتمانی مقاوم نامبرده، به مراقبت زیادی نیاز ندارد. کافی است هر هفته یکبار گیاه را آبیاری نمایید.


مهم ترین گیاهان آپارتمانی مقاوم

ساق عروس: این گیاه، اکوریا هم نامیده می شود. دارای برگ های گوشتی و آبدار است که آبیاری زیاد می تواند به گیاه آسیب بزند. قبل از آبیاری از خشک بودن خاک گلدان مطمئن باشید.


گیاه قاشقی: مناسب برای فضاهای کوچک است. به خاطر داشتن برگ های گوشتی تا چند روز می تواند در برابر کم آبی مقاومت کند. این گیاه علاوه بر نور غیر مستقیم خورشید زیر نور فلورسنت هم می تواند به حیات خود ادامه دهد.بونسای فیکوس: بونسای فیکوس در هوای گرم بهتر رشد می کند و به کمترین رسیدگی نیاز دارد. برای همین از آنها به عنوان گیاهان آپارتمانی مقاوم یاد می شود. حتی این گیاه در صورت آبیاری نامنظم بدون هیچ گونه تغییری در شکل ظاهری به رشد و نمو خود ادامه خواهد داد.

پیشنهاد: در دسته گیاهان آپارتمانی, مشخصات, شرایط نگهداری و تکثیر همه این گیاهان را شرح داده ایم;

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم