در حال حاضر از گیاهان زینتی به عنوان هدیه و کادو استفاده می شود. دادن یک شاخه یا یک گلدان گل هدیه می تواند بسیار خوشایند و شادی آورتر باشد. با توجه به اینکه بیشتر مردم به گل و گیاهان علاقه خاصی دارند، لذا می توانید دسته گل هدیه را برای مناسبت های مختلف به دوست، همکار، همسر، فرزند، رئیس و یا والدین خود بدهید. به هنگام انتخاب گل بسته به ارتباط خود با فرد مورد نظر، رنگ مناسب و درستی را انتخاب نمایید. به عنوان مثال: از گل های قرمز رنگ و صورتی عنوان عاشقانه دارند و برای کسی که با او همکار هستید به عنوان گل هدیه چندان رایج نیست. گل زرد که مظهر سلامتی است برای تولد و مهمانی مناسب می باشد. حتی گل زرد رنگ برای کسی که در بستر بیماری است گزینه خوبی در مقایسه با رنگ های دیگر است. گل های سفید مظهر پاکی هستند و برای افراد بازمانده و غم دیده نماد همدردی را می رساند.

گل مناسب هدیه

رز قرمز

رز اولین و بهترین گل مناسب هدیه است که برای بار اول به ذهنمان خطور می کند. گل رز حتی برای امر خواستگاری و ولنتاین گزینه خوبی می باشد. رز سفید نماد فروتنی و رز زرد به معنی شادی و دوستی می باشد.

گیاه گل رز وپرورش در داخل گلدان

گل داوودی

داوودی نماد طراوت و شادی را دارد. یونانی ها آن را نماد طلا و برخی آن را نماد طول عمر می دانند. همچنین یکی از بهترین هدیه ها برای دوست است.


گل زنبق

در این گل زیبا زنبق های به رنگ آبی و بنفش، نماد شجاعت و عقل است. زنبق زرد نشانه شور و هیجان و زنبق سفید به معنای خلوص می باشد. الهه یونان گل زنبق را نمادی از رابطه بین آسمان و زمین می داند.

گل زنبق معروف به الهه یونانی

میخک قرمز

این گل نماد عشق و محبت می باشد. اگر روز مادر می خواهید گل مناسب هدیه بدهید یکی از بهترین گل ها است. میخک قرمز برای سالگرد ازدواج، میخک سفید برای عشق و میخک زرد برای عدم قبول کردن عشق معنا یافته اند.

 

 

پرورش گل میخک در منزل

گل نرگس

گل نرگس یکی از گل های خوشبو که طرفداران زیادی دارد. گل نرگس را بهتر است به صورت تکی نخرید چون بدشانسی می آورد و دسته ای از آن را به عنوان گل هدیه به کسی که دوستش دارید، اهدا کنید.

گل نرگس از زیباترین گیاهان چند ساله

گل یاس بنفش

برای ابراز احساسات اولیه خود به طرف مقابل، یاس بنفش به عنوان گل هدیه گزینه خوبی است. شکوفه های یاس سفید مظهر معصومیت می باشد و دو شاخه از آن را تهیه نمایید.

گل یاس بنفش از معطرترین گیاهان

گل های آپارتمانی مناسب برای هدیه

سانسوریا ابلق پاکوتاه

این نوع سانسوریا به عنوان گل هدیه می تواند انتخاب خوبی باشد. زیرا شرایط نگهداری خاصی ندارد. گیاهی مقاوم به نور کم و خشکی است. یکبار آبیاری در طول هفته کافی می باشد. به خاطر آسان بودن شرایط مراقبت از آن برای افراد مبتدی مناسب ترین کادو حتی می تواند باشد.

 

 

گیاه آپارتمانی سانسوریا و شرایط نگهداری

زامیفولیا

این گیاه همیشه سبز از لحاظ کادو دادن به یک نفر بیشتر مورد توجه است. با اینکه رشد آرامی دارد ولی در برابر نور کم مقاوم می باشد. به خاطر ریشه های ریزوبیوم داری که دارد با ذخیره آب به مدت طولانی می تواند در برابر کم آبی مقاومت نشان دهد. زامیفولیا در نگاه اول مانند گل مصنوعی به نظر می رسد.

گیاه آپارتمانی زامیفولیا, شرایط نگهداری و مقابله با آفات

آگلونما سفید

یکی از گیاهان تصفیه کننده هوا که می توانید از آن به عنوان گل هدیه برای رئیس یا همکار خود استفاده کنید. مقاومت به سرما و نور کم از ویژگی های بارز آگلونما سفید می باشد. ممکن است این گل را بیشتر در دفاتر، ادارات و بانک ها مشاهده نمایید. در صورت مساعد بودن شرایط نگهداری گل زیبا و شادابی خواهید داشت.

 

 

شرایط لازم برای نگهداری گیاه آپارتمانی آگلونما
مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هزینه ارسال رایگان شد

هزینه ارسال بدون افزایش قیمت محصول، رایگان شد.
خیالتان راحت گیاه شما صحیح و سالم به دستتان خواهد رسید
www.sarchenar.com
مژده به دوستداران گل و گیا
close-link
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم