همه گل و گیاهان مفهوم یکسانی دارند و هر کدام زیبایی خاص خودش را دارد. بعضی اوقات دوست داریم به افراد مختلفی که با آنها در ارتباط هستیم گل بخریم. بهتر است بدانیم که چه گل هایی برای تولد، هدیه و یا برای عرض تسلیت مناسب هستند. در اینجا می خواهیم به انتخاب درست گل تسلیت از لحاظ نوع و رنگ اشاره کنیم. استفاده از گل های مختلف با رنگ های ملایم، محیط را برای افراد غم دیده گرم می کند. با دادن دسته گل زیبا می توانید احساس غم خود را به افراد بازمانده نشان دهید.

دیزاین گل تسلیت

نحوه تزیین سبد گل تسلیت به مراتب ساده تر از دسته گل خواستگاری یا کادو می باشد. روبان های سیاه و یا تیره مناسب برای بستن گل ها هستند. معمولا از رنگ سفید برای تاج گل استفاده می کنند چون بیشتر مظهر پاکی است و برای بازماندگان آرامش بخش است. گل هایی انتخابی برای سبد گل باید نسبت به گرما مقاوم باشند و زود پژمرده و خشک نگردند. بهتر است حداکثر به مدت ۴-۵ روز قابل نگهداری باشند. سبد گل به صورت رومیزی، یک طبقه و یا چند طبقه می باشد و بسته سلیقه و هزینه ای که قرار است بپردازید، سبد با اندازه مناسب را انتخاب نمایید.

انتخاب گل تسلیت برای سبد گل

گل رز

گل رز سفید که همه با آن آشنایی دارند یکی از بهترین ها گل های مورد استفاده در سبد گل تسلیت می باشد. هر یک از رنگ های گل رز می توانند معنی خاصی داشته باشد. متلا رز قرمز با اینکه به عنوان نماد عشق مورد استفاده قرار می گیرد ولی آن را می توانید در تاج گل برای امر تسلیت به کار ببرید.

پرورش گیاه گل رز در گلدان

گل سوسن یا لیلیوم

این گل در رنگ های متنوع وجود دارد؛ معنی و مفهوم خاصی ندارد. گل مناسبی برای سبد گل تسلیت می تواند باشد.

گل لیلیوم جز محبوب ترین گل های تزیینی است

گل میخک

این گل در انواع رنگ ها ظاهر می شود. از جمله گل هایی است که برای ختم در سبد گل می توانید مشاهده کنید. مسیحی ها از گل میخک به عنوان اشک چشم مریم مقدس یاد می کنند. میخک سفید یعنی تولدی دوباره و بی گناه.

پرورش گل میخک در منزل

گل ارکیده

ارکیده گل هایی به رنگ های بنفش، صورتی و سفید تولید می کند. عشق ابدی نماد این گل زیبا است. برای مراسم ترحیم و به عنوان گل تسلیت بهتر است از رنگ های سفید و صورتی آن استفاده کنید.

 

 

گل ارکیده وشرایط لازم برای نگهداری آن

گل گلایل

این گل به مدت چندین سال است که یکی از گل های محبوب در بین مردم برای مراسم ترحیم استفاده می شود. گل گلایل به خاطر پر گل بودن تاج گل یا دسته گل را پر و زیبا نشان می دهد. قیمت آن در مقایسه با گل های دیگر کمتر است و به راحتی می توانید این گل زیبا را به عنوان گل تسلیت انتخاب نمایید.

گل گلایل جز گیاهان زینتی پر طرفدار است

گل آنتوریوم

آنتوریوم به خاطر ماندگاری بیشتر گل های آن جزء گل های گران قیمت محسوب می شود. تنوع رنگ گل، در آنتوریوم زیاد است و از رنگ های ملایم و خنثی آن برای مراسم ترحیم استفاده کنید. به عنوان مثال: گل های آن در رنگ های سفید، صورتی کمرنگ و سبز تیره به عنوان گل تسلیت کاربرد بیشتر دارند.

 

 

گل آنتوریوم و شرایط نگهداری آن

گل داوودی

این گل هم برای تزیین گل تسلیت استفاده می گردد. با اینکه در کشورهای آسیایی گل داوودی را برای نوزاد تازه به دنیا آمده تزیین می کنند. از این رو هر گلی که انتخاب می کنید علاوه بر زیبا بودن به رنگ آن دقت کنید.


بعد از انتخاب گل تسلیت با یک کارت ترحیم همدردی خود را به افراد صاحب عزا برسانید. جملات مناسب برای تسلیت: ما را در غم خود شریک بدانید، برای آن عزیز از دست رفته طلب مغفرت و آمرزش می نمایم دیگر جملاتی که تسکین دهنده غم یک انسان باشد.

مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هزینه ارسال رایگان شد

هزینه ارسال بدون افزایش قیمت محصول، رایگان شد.
خیالتان راحت گیاه شما صحیح و سالم به دستتان خواهد رسید
www.sarchenar.com
مژده به دوستداران گل و گیا
close-link
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم