مشخصات گیاهان آپارتمانی لوکس

معمولا گیاهان آپارتمانی لوکس تعدادشان محدود است و به راحتی در بازار یافت نمی شوند. زیرا روش های تکثیر در این گیاهان به نوعی سخت و هزینه بر می باشد. گیاهان آپارتمانی لوکس نسبت به دیگر گیاهان دارای برگ ها، ساقه و ویژگی های ظاهری منحصر به فردی هستند که باعث متفاوت بودن آنها می شود.

نمونه ای از انواع گیاهان آپارتمانی لوکس

همه گیاهان آپارتمانی به نوبه خود از زیبایی خاصی برخوردار هستند اما در بین آنها یکسری گیاهان آپارتمانی لوکس هستند. لوکس بودن آنها می تواند به خاطر تولید گل های زیبا، دارا بودن شاخ و برگ هایی خاص و متفاوت می باشد. نگهداری و پرورش گیاهان زینتی و لوکس در خانه در روحیه انسان ها اثرات مثبتی دارد.

بابا آدم لوکس ترین گیاه آپارتمانی

حداقل در این زمان میتوان بابا آدم را یکی از لوکس ترین گیاهان آپارتمانی نامید. گیاهی که با ارتفاع بیش از یک و نیم متر و برگهای بسیار بزرگ، زیبایی محیط زندگی شما را چندین برابر می کند. برای آشنایی کامل با این گیاه جذاب و تماشای ویدیوهای آموزش روی لینک گل بابا آدم کلیک کنید.

این گیاه شرایط نگهداری بسیار آسانی دارد. مهمترین فاکتور در نگهداری بابا آدم تامین رطوبت است.

به جرات می توان گفت ما متنوع ترین کلکسیون گیاه بابا آدم را در اختیار داریم.

آشنایی کامل و خرید گیاه بابا آدم

ارکیده

ارکیده ها یکی از بهترین و متنوع ترین گیاهان آپارتمانی لوکس و شیک می باشند که به خاطر تولید گل های زیبا، در بین مردم محبوب است. کاتلیا، میلتونیا، اونسیدیوم، دندروبیوم نمونه ای از گونه های مهم ارکیده می باشد. با وجود لوکس بودن، نگهداری ارکیده در خانه کاری بسیار آسان است و نیاز به امکانات خاصی ندارد. کافیست هر هفته یکبار آن را آبیاری نمایید. برای آشنای با انواع و روشهای نگهداری این گیاه زیبا, مقاله گل ارکیده را مطالعه فرمایید.

گل ارکیده و شرایط لازم برای نگهداری آن

نخل کنتیا

این نخل زیبا یکی از گران قیمت ترین نخل ها است. قیمت آن بسته به اندازه و سایز برگ هایش متفاوت است.

زاموفیلیا

رشد این گیاه همیشه سبز کند است و در حال حاضر در اکثر محیط های بسته از آن استفاده می شود. برگ های آن گوشتی و چرمی است. تکثیر گیاهان زاموفیلیا روشی آسان نیست برای همین از آنها به عنوان گیاهان آپارتمانی لوکس و گران قیمت یاد می شود. این گیاه در برابر هر گونه تغییر ناگهانی در محل نگهداری مقاوم است.

 

 

شرایط نگهداری و تکثیر گیاه آپارتمانی زامیفولیا همراه با ویدیو

بونسای

بونسای یکی از گیاهان آپارتمانی که زیبایی بی نظیری دارد. بونسای شامل گیاهانی است که در اندازه های بزرگ در طبیعت موجود هستند و از طریق روش های اصلاحی به حالتی پاکوتاه و کوچک تبدیل شده اند. این درختچه های مینیاتوری قابلیت نگهداری در محیط های بسته به مدت بیش از ده سال را دارند. بنجامین، کراسولا، فیکوس، شاه توت، شمشاد تنها نمونه ای از گیاهان بونسای هستند.

گیاه بن سای و بهترین انواع برای نگهداری

گیاه پاچیرا

گیاه پاچیرا بومی مناطق شرقی آسیا است. مردم چین به خاطر شهرت پاچیرا به درخت پول و ثروت در منزل های خود بیشتر از آن استفاده می کنند. شرایط نگهداری آن مانند دیگر گیاهان آپارتمانی لوکس آسان است. کافی است هفته ای یکبار پاچیرا را آبیاری کنید و گلدان آن را در تماس غیر مستقیم با نور خورشید قرار دهید. دقت کنید که موقع آب دادن برگ های آن خیس نشوند.

 

 

گیاه پاچیرا نحوه نگهداری و مقابله با آفات

گیاه برگ انجیری

گیاه برگ انجیری به محیطی گرم و مرطوب برای رشد نیاز دارند. هنگام خرید برگ انجیری برگ های پهن تر و بزرگ را انتخاب کنید چون به فضای خانه جلوه ای ویژه می دهد.

بامبو

بامبو از دیگر گیاهان آپارتمانی لوکس و پرطرفدار است. مردم بر این باورند که خوش شانسی می آورد. بامبو را می توانید به جای خاک در ظرفی پر از آب قرار دهید. نگهداری این گیاه لوکس در فضاهای بسته بسیار آسان است.

 

 

گیاه بامبو لاکی ، روشهای تکثیر، نگهداری و مقابله با آفات

گیاهان گوشت خوار

تعداد گیاهان گوشت خوار در بازار کم است. این گیاهان علاوه بر زیبایی، با خوردن حشرات باعث حذف آنها از محیط می شوند. در صورت تماس حشرات با برگ های حشره خوار، برگ ها با بسته شدن سریع، باعث زخمی شدن و از بین رفتن حشرات می گردند. ونوس حشره خوار نمونه ای از گیاهان گوشت خوار که تقریبا در ایران موجود است.

آشنایی با گیاهان گوشت خوار
مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
0
blank